BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
10 mandate de percheziție în județul Arad, într-un dosar de trafic de droguri

10 mandate de percheziție în județul Arad, într-un dosar de trafic de droguri

banatmedia de banatmedia
14 ian. 2025
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Arad, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Arad, au pus în executare 10 mandate de percheziție domiciliară în județul Arad, într-un dosar ce vizează trei persoane (două bărbați și o femeie), cercetate pentru trafic de droguri de risc și mare risc, în formă continuată, și efectuarea fără drept de operațiuni cu substanțe psihoactive.

S-ar putea să-ți placă și:

Caz șocant la Lugoj: femeie ținută captivă și amenințată cu imagini compromițătoare

Percheziții în Timiș într-un dosar de violare a vieții private. Tânăr de 20 de ani, acuzat că a distribuit imagini intime fără acordul victimei

16 iun. 2026
Mașină lovită de tren în Timiș

Accident la o trecere la nivel cu calea ferată din Mehadia. Un șofer a intrat cu mașina în fața trenului după ce a ignorat semaforul roșu

16 iun. 2026

În urma investigațiilor, autoritățile au stabilit că, în perioada octombrie 2024 – ianuarie 2025, cei doi bărbați ar fi procurat, deținut, transportat și vândut droguri de risc (canabis), droguri de mare risc (substanță cristalină 4CMC) și substanțe psihoactive (4BMC) către consumatori din județul Arad.

În cadrul perchezițiilor, au fost descoperite și ridicate aproximativ 600 de grame de canabis, 200 de grame de hașiș, 185 de grame de substanță cristalină 4CMC, comprimate ecstasy și un timbru LSD, precum și mai multe plicuri ziplock, grindere, sume mari de bani (peste 60.000 de lei și 1.000 de euro) și alte probe relevante.

De asemenea, din locuința femeii implicate au fost confiscate 100 de plicuri ziplock conținând aproximativ 45 de grame de cristal și 55 de grame de canabis, pregătite pentru vânzare.

În urma acestei acțiuni, procurorii D.I.I.C.O.T. au dispus reținerea celor doi bărbați pentru 24 de ore și au aplicat măsura controlului judiciar față de femeie. Astăzi, Tribunalul Arad a emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele celor doi bărbați.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, al Inspectoratului de Poliție Județean Arad și al Jandarmeriei Arad.

Tags: AradbarbatiDIICOTdrogurigruparehasisjandarmiperchezitiiretinutisuspectitribunal
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Caz șocant la Lugoj: femeie ținută captivă și amenințată cu imagini compromițătoare

Percheziții în Timiș într-un dosar de violare a vieții private. Tânăr de 20 de ani, acuzat că a distribuit imagini intime fără acordul victimei

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Ghiroda au efectuat marți, 16 iunie 2026, două percheziții domiciliare în județul Timiș, într-un dosar...

Mașină lovită de tren în Timiș

Accident la o trecere la nivel cu calea ferată din Mehadia. Un șofer a intrat cu mașina în fața trenului după ce a ignorat semaforul roșu

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Un accident feroviar s-a produs marți dimineață, 16 iunie 2026, în localitatea Mehadia, după ce un autoturism a fost lovit...

Amenzi de 34.000 de lei pentru fumat în locuri interzise. Polițiștii locali au sancționat zeci de persoane și firme din Timișoara

Amenzi de 34.000 de lei pentru fumat în locuri interzise. Polițiștii locali au sancționat zeci de persoane și firme din Timișoara

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Polițiștii locali din Timișoara au intensificat în ultimele luni controalele privind respectarea legislației referitoare la consumul produselor din tutun, aplicând...

Șofer albanez cercetat penal după ce a refuzat testarea antidrog și recoltarea probelor biologice la Caransebeș/Video

Șofer albanez cercetat penal după ce a refuzat testarea antidrog și recoltarea probelor biologice la Caransebeș/Video

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Un cetățean albanez este cercetat penal după ce a refuzat atât testarea cu aparatele alcooltest și drugtest, cât și recoltarea...

Știrea următoare
Vom avea patru zile de activități culturale și sportive la Ziua Județului Timiș

15 ianuarie: Acces gratuit la muzee, tururi ghidate și maraton de poezie în Timișoara

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro