BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Un polițist s-a împușcat în față cu propria armă

Infracțiuni rutiere constatate de polițiștii cărășeni în perioada 17 – 19 ianuarie

banatmedia de banatmedia
20 ian. 2025
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

Ieri, la ora 12.00, polițiști de la Poliția Municipiului Caransebeș au oprit pentru control, pe DN 6-Centura Ocolitoare a Municipiului Caransebeș, un autoturism condus de un bărbat de 26 de ani, din județul Bihor, care avea dreptul de a conduce autovehicule suspendat.

Cercetările sunt continuate pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui autovehicul fără permis.

S-ar putea să-ți placă și:

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

16 iun. 2026
Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

16 iun. 2026

Tot ieri, la ora 11.25, polițiști de la Secția 2 Poliție Rurală Caransebeș au oprit pentru control, pe DN 68, în localitatea Obreja, un autoturism condus de un bărbat de 56 de ani, din localitatea Măru, ce avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Alți doi conducători auto care au condus autovehicule în cursul zilei de sâmbătă, 18 ianuarie, pe DN 6- Centura Ocolitoare a Municipiului Caransebeș și pe DC 64, în Oravița, sunt bănuiți că s-ar fi aflat sub influența substanțelor psihoactive, în urma testării cu aparatele din dotare.

De asemenea, vineri, 17 ianuarie, la ora 07:48, în urma unui accident rutier fără victime, o femeie din Bocșa a fost testată cu aparatele din dotare, rezultând suspiciuni privind consumul de substanțe psihoactive.

În toate aceste cazuri, persoanele în cauză au fost conduse la spital unde le-au fost prelevate mostre biologice, rezultatele acestora constituind probă în cadrul dosarelor penale întocmite.

Polițiștii cărășeni continuă acțiunile pentru siguranța circulației pe drumurile publice din județ.

Tags: carasinfractiuni rutierepolitie
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

de banatmedia
16 iun. 2026
0

În perioada 19–21 iunie 2026, la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara, Flight Festival revine cu muzică, tehnologie, experiențe creative și...

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Licitația lansată de Primăria Municipiului Timișoara pentru proiectul „Modernizare iluminat public – Etapa II” a atras trei ofertanți. Această etapă...

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Pista de biciclete care leagă Timișoara de granița cu Serbia intră într-un amplu proces de reabilitare, după mai bine de...

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Reprezentanții Primăriei Comunei Dumbrăvița semnalează un nou act de vandalism petrecut în Parcul Central, unde toaleta publică recent revopsită a...

Știrea următoare
Tânăr reținut pentru părăsirea locului accidentului. Avea și permisul suspendat

Tânăr reținut pentru părăsirea locului accidentului. Avea și permisul suspendat

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro