BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Bărbat reținut pentru agresiune sexuală la Timișoara. Poliția face cercetări

Bărbat arestat pentru furt calificat și distrugere

banatmedia de banatmedia
30 oct. 2025
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii Secției 4 Urbane Timișoara au reținut un bărbat, de 36 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de furt calificat, în formă continuată, și distrugere. Ulterior, magistrații au dispus arestarea preventivă a acestuia, pentru 30 de zile.

La data de 29 octombrie a.c., în urma investigațiilor efectuate, polițiștii au reținut un bărbat, de 36 de ani, bănuit de comiterea mai multor furturi de biciclete, de pe raza municipiului Timișoara.

S-ar putea să-ți placă și:

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

16 iun. 2026
Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

16 iun. 2026

În fapt, în perioada 22 iulie – 6 octombrie a.c., o persoană necunoscută ar fi pătruns la parterul, în parcarea sau în subteranul unor imobile de pe raza municipiului Timișoara, de pe Calea Aradului (2), Bulevardul Liviu Rebreanu (2), strada Vasile Loichiță (2), strada George Devreaux (3), de unde ar fi sustras 9 biciclete, cauzând un prejudiciu de aproximativ 10.000 de euro.

În urma probatoriului administrat, polițiștii au identificat un bărbat, de 36 de ani, bănuit de comiterea faptelor.

Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt calificat și distrugere, fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Arad, ulterior magistrații dispunând arestarea preventivă a acestuia, pentru o perioadă de 30 de zile.

Polițiștii continuă cercetările, în vederea documentării întregii activități infracționale a bărbatului, precum și pentru recuperarea întregului prejudiciu.

Facem precizarea că, pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție.

Tags: arestfurtpolitie
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

de banatmedia
16 iun. 2026
0

În perioada 19–21 iunie 2026, la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara, Flight Festival revine cu muzică, tehnologie, experiențe creative și...

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Licitația lansată de Primăria Municipiului Timișoara pentru proiectul „Modernizare iluminat public – Etapa II” a atras trei ofertanți. Această etapă...

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Pista de biciclete care leagă Timișoara de granița cu Serbia intră într-un amplu proces de reabilitare, după mai bine de...

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Reprezentanții Primăriei Comunei Dumbrăvița semnalează un nou act de vandalism petrecut în Parcul Central, unde toaleta publică recent revopsită a...

Știrea următoare
Accident cu o victimă, în Timișoara

Accident pe Calea Torontalului. Un autoturism și o motocicletă implicate

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro