BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Percheziții ale polițiștilor Serviciului de Investigații Criminale

Percheziții ale polițiștilor Serviciului de Investigații Criminale

banatmedia de banatmedia
24 iun. 2026
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, împreună cu procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad, au documentat activitatea infracțională într-un dosar penal întocmit pentru delapidare.

Din cercetări, a reieșit că mai multe persoane ar fi sustras combustibil din depozite și automotoare, situate într-un depou aparținând Căilor Ferate Române.

S-ar putea să-ți placă și:

Conflict violent în Caransebeș: bărbat plasat sub control judiciar după o agresiune cu obiect contondent

Bărbat căutat de autoritățile străine în baza unui mandat european de arestare, depistat de polițiștii din Caraș – Severin

24 iun. 2026
O călătorie în Banatul de altădată: Banat Brunch la Casa cu Flori din Jurești

Timișoara: Radiala de Vest intră într-o nouă etapă. A fost semnat contractul pentru exproprieri

23 iun. 2026

Astfel, în ziua de 23 iunie 2026, au fost puse în executare 24 de mandate de percheziție, la sediul societății și domiciliile unor angajați, în municipiul Arad, Vladimirescu, Gurahonț, Covăsânț și alte localități din județ.

Au fost puse în executare și 5 mandate de aducere, pe numele a 4 bărbați și o femeie, bănuiți de implicare în activitatea infracțională.

În urma activităților, au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor, 300 de litri de motorină și 100 de litri de substanță vâscoasă (posibil a fi ulei mecanic). Au mai fost găsite și ridicate mai multe recipiente folosite la transportul și stocarea combustibilului.

Față de 4 bărbați a fost dispusă continuarea urmăririi penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de delapidare, iar față de femeie, pentru săvârșirea infracțiunii de complicitate la delapidare.

Toate persoanele au fost conduse la audieri, în urma acestora fiind reținuți cei 4 bărbați.

La data de 24 iunie 2026 urmează a fi prezentați procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad, cu propuneri corespunzătoare.

Activitățile au beneficiat de sprijinul Serviciului de Ordine Publică, Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, Poliția Municipiului Arad, polițiile orășenești Sebiș și Lipova, Serviciul Județean de Poliție Transporturi, polițiști criminaliști și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale.

Facem precizare că punerea în mișcare a acțiunii penale este o activitate prevăzută de Codul de procedură penală care nu poate, în nicio situație, să înfrângă prezumția de nevinovăție.

Tags: delapidaredosar penalpercheziții
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Conflict violent în Caransebeș: bărbat plasat sub control judiciar după o agresiune cu obiect contondent

Bărbat căutat de autoritățile străine în baza unui mandat european de arestare, depistat de polițiștii din Caraș – Severin

de banatmedia
24 iun. 2026
0

Ieri, în jurul orei 18.40, polițiști de la Biroul Drumuri Naționale și Europene Caraș-Severin au oprit pentru control, pe DN6,...

O călătorie în Banatul de altădată: Banat Brunch la Casa cu Flori din Jurești

Timișoara: Radiala de Vest intră într-o nouă etapă. A fost semnat contractul pentru exproprieri

de banatmedia
23 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara avansează cu una dintre investițiile strategice de mobilitate - Radiala de Vest - un nou drum, cu...

Ziua Drapelului, marcată la Timișoara

Ziua Drapelului, marcată la Timișoara

de banatmedia
23 iun. 2026
0

Cu prilejul sărbătoririi Zilei Drapelului Național al României se va organiza Ceremonia militară și religioasă în data de 26 iunie....

O călătorie în Banatul de altădată: Banat Brunch la Casa cu Flori din Jurești

O călătorie în Banatul de altădată: Banat Brunch la Casa cu Flori din Jurești

de banatmedia
23 iun. 2026
0

O zi petrecută în ritmul satului bănățean, cu bucate tradiționale, povești de familie, ateliere meșteșugărești și plimbări prin natură. Aceasta...

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro