BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
A fost nevoie de intervenția jandarmilor, la Timișoara, pentru potolirea a trei scandalagii

A fost nevoie de intervenția jandarmilor, la Timișoara, pentru potolirea a trei scandalagii

banatmedia de banatmedia
14 apr. 2024
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Trei bărbați care făceau scandal, dintre care unul agresiv, au fost identificați de jandarmii Grupării Mobile Timișoara, cu ajutorul unei colege care se întorcea acasă de la muncă.

Sâmbătă, Maria, angajată a Grupării Mobile de Jandarmi Timișoara,  a observat în zona unde locuiește, prezența a trei bărbați cu comportament antisocial, care aveau asupra lor băuturi alcoolice și care abordau femeile pe stradă într-un mod agresiv.

S-ar putea să-ți placă și:

Misiune contra cronometru pentru salvarea cățelușei Raia. Pompierii timișoreni au săpat pentru a-i reda libertatea/Video

Misiune contra cronometru pentru salvarea cățelușei Raia. Pompierii timișoreni au săpat pentru a-i reda libertatea/Video

21 iun. 2026
Cod roșu de furtună la Timișoara: vijelia a doborât copaci/Video

Vijelia a pus Timișoara pe jar: 15 intervenții ale pompierilor și zeci de copaci doborâți

21 iun. 2026

Aceasta a solicitat ajutorul jandarmilor, iar echipajul din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Timișoara, aflat în executarea misiunii de patrulare, s-a deplasat de urgență la fața locului, identificând persoanele în cauză. Este vorba despre trei bărbați cu vârste de 41, 45, respectiv 46 de ani.

Pe parcursul efectuării procedurilor legale în vederea sancționării acestora, bărbatul în vârstă de 45 de ani s-a manifestat violent față de jandarmi, motiv pentru care a fost solicitat sprijin medical, iar după sosirea ambulanței, jandarmii l-au dus la spital, în vederea evaluării psihiatrice a acestuia.

Ulterior, jandarmii au aflat de la locuitorii din zonă, care le-au mulțumit pentru intervenția promptă, că persoana în cauză nu se afla la prima abatere comportamentală și că se temeau de prezența sa.

„Reamintim pe această cale că suntem la dispoziția cetățenilor și îi îndrumăm pe aceștia să solicite ajutorul nostru la numărul unic de urgență 112, oricând se află într-o situație dificilă sau dacă sunt martorii săvârșirii unei fapte antisociale”, au transmis reprezentanții Grupării Mobile de Jandarmi din Timișoara.

Tags: jandarmiscandalTimisoara
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Misiune contra cronometru pentru salvarea cățelușei Raia. Pompierii timișoreni au săpat pentru a-i reda libertatea/Video

Misiune contra cronometru pentru salvarea cățelușei Raia. Pompierii timișoreni au săpat pentru a-i reda libertatea/Video

de banatmedia
21 iun. 2026
0

O intervenție mai puțin obișnuită, dar plină de emoție, a avut loc la Timișoara, unde pompierii au reușit să salveze...

Cod roșu de furtună la Timișoara: vijelia a doborât copaci/Video

Vijelia a pus Timișoara pe jar: 15 intervenții ale pompierilor și zeci de copaci doborâți

de banatmedia
21 iun. 2026
0

În intervalul orar 16:00-18:10, pompierii din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Timișoara au gestionat 15 misiuni pentru înlăturarea efectelor fenomenenelor...

Scurtcircuitul care a distrus trei gospodării: zeci de păsări au pierit în incendiul de la Slatina-Timiș/Video

Scurtcircuitul care a distrus trei gospodării: zeci de păsări au pierit în incendiul de la Slatina-Timiș/Video

de banatmedia
21 iun. 2026
0

În cursul nopții, pompierii militari cărășeni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins trei locuințe din localitatea Slatina-Timiș....

Tentativă de mită la frontiera Jimbolia: un șofer a oferit 50 de euro pentru a evita controlul

Mită refuzată pe DN 6: un conducător auto s-a ales cu dosar penal și control judiciar

de banatmedia
20 iun. 2026
0

Ieri, în jurul orei 11.00, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe DN 6, în apropierea...

Știrea următoare
Administrația Claudiu Buciu a pierdut 5 milioane de euro, fonduri europene pentru Centrul Cultural Multifuncțional

Administrația Claudiu Buciu a pierdut 5 milioane de euro, fonduri europene pentru Centrul Cultural Multifuncțional

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro