BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Accident la o partidă de vânătoare. Bărbat împușcat în abdomen

Copil de 12 ani, înjunghiat de un coleg în școală, la Vinga. Victima a fost preluată cu elicopterul SMURD

banatmedia de banatmedia
08 mai 2026
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

Update

Potrivit informațiilor apărute până în acest moment, minorul, elev în clasa a V-a, ar fi fost atacat cu un cuțit de bucătărie și înjunghiat în zona spatelui și a brațului. Acesta a fost transportat cu elicopterul SMURD la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Louis Țurcanu” din Timișoara pentru îngrijiri medicale de specialitate.

S-ar putea să-ți placă și:

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

19 iun. 2026
Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

19 iun. 2026

Update: ISU Arad a transmis că „în jurul orei 11:00, echipajul medical SMURD din cadrul Punctului de Lucru Vinga a fost solicitat să intervină pentru acordarea primului ajutor medical unui minor în vârstă de 12 ani, la o unitate de învățământ din localitatea Vinga.

La locul evenimentului, echipajul a identificat multiple plăgi pe corpul minorului, fiind alertat elicopterul SMURD. În urma evaluării medicale, minorul a fost transportat la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Louis Țurcanu” din Timișoara, pe cale aeriană, fiind conștient și cooperant.

Cazul a rămas în atenția autorităților abilitate pentru stabilirea circumstanțelor în care s-a produs evenimentul și pentru efectuarea cercetărilor ulterioare”.


Știrea inițială

Un copil în vârstă de 12 ani a fost înjunghiat, vineri, de un alt minor de aceeași vârstă, în incinta Liceul Tehnologic Vinga. Incidentul a avut loc în timpul programului școlar și a mobilizat de urgență echipaje medicale și polițiști.

Potrivit primelor informații, victima era conștientă în momentul intervenției salvatorilor. Din cauza gravității rănii, copilul a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Autoritățile au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs incidentul și în ce împrejurări minorul ar fi folosit un obiect tăietor-înțepător.

Tags: elevElicopter smurdinjunghiere
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Noul prefect al județului Timiș, Paul Finta, a depus jurământul vineri, în cadrul unei ceremonii desfășurate la sediul Instituției Prefectului...

Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Timișoara se pregătește pentru o nouă ediție a evenimentului care transformă orașul într-o mare celebrare a comunității, culturii și experiențelor...

Alin Popoviciu, reacție după cazurile Fritz și Ciucu: „Justiția funcționează și nimeni nu este deasupra legii”

Alin Popoviciu, reacție după cazurile Fritz și Ciucu: „Justiția funcționează și nimeni nu este deasupra legii”

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Vicepreședintele Consiliului Județean Timiș, Alin Popoviciu, a transmis un mesaj public în care susține că evenimentele recente din spațiul politic...

Primul Cod Galben de caniculă din această vară: temperaturile urcă până la 34 de grade în Banat

Primul Cod Galben de caniculă din această vară: temperaturile urcă până la 34 de grade în Banat

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Administrația Națională de Meteorologie a emis primul Cod Galben de caniculă din această vară, avertizarea fiind valabilă sâmbătă, 20 iunie,...

Știrea următoare
Incendiu la un atelier de tâmplărie din Arad

Incendiu la Universitatea de Științe ale Vieții din Timișoara. Mai multe echipaje de pompieri au intervenit de urgență

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro