BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Întâlnire cu patronatul și sindicatele Astra Rail

Întâlnire cu patronatul și sindicatele Astra Rail

banatmedia de banatmedia
10 apr. 2025
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

S-ar putea să-ți placă și:

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

17 iun. 2026
Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

17 iun. 2026

Prefectul Județului Arad, domnul Mihai Pașca, împreună cu domnul Alexandru Molnar, director al Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Arad, au participat în dimineața zilei de astăzi la o întâlnire cu conducerea societății Greenbrier România – Astra Rail Industries Arad  și cu reprezentanții sindicatelor „Industriall – BNS” și Unitas.

„În cadrul discuțiilor am asigurat toate părțile de disponibilitatea și deschiderea Instituției Prefectului – Județul Arad pentru a acorda tot sprijinul și asistența, în limitele atribuțiilor noastre instituționale, manifestându-ne preocuparea pentru viitorul angajaților societății. Totodată am înaintat celor două părți invitația de a participa la o ședință a Comisiei de Dialog Social Arad ce se va desfășura săptămâna viitoare, în cursul zilei de marți. La ședință vom încuraja părțile să prezinte stadiul negocierilor privind condițiile de încetare a contractelor de muncă pentru angajații vizați, urmând ca în funcție de cele prezentate să expună puncte de vedere sau soluții și ceilalți participanți, reprezentanți ai patronatelor, sindicatelor și instituțiilor arădene. De asemenea, vom notifica pe linie instituțională Secretariatul General al Guvernului, precum și ministerele Muncii și Economiei cu privire la situația survenită în cazul fabricii Astra Rail Arad și evoluția ei. Suntem preocupați de situația angajaților fabricii, cu toții printre cei mai buni profesioniști din țară în domeniile lor, și dorim să ne aducem aportul pentru a identifica soluțiile cele mai bune pentru viitorul lor și al familiilor acestora”, a declarat Prefectul Județului Arad, domnul Mihai Pașca.

Tags: ajofm aradAradastra railprefectsindicat
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Administrația Bazinală de Apă Banat (ABA Banat) anunță că lucrările din proiectul “Consolidare și reprofilare râu Timiș, pe sectorul Lugoj –...

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Lucrările la una dintre cele mai importante investiții de infrastructură din estul județului Timiș au debutat oficial. Primele săpături pentru...

Alpinistul Horia Colibășanu revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

Alpinistul Horia Colibășanu revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Alpinistul român Horia Colibășanu pornește, în această vară, într-o nouă expediție în Munții Karakorum, cu obiectivul Gasherbrum II (8.035 m),...

Timișorenii care nu au cosit buruienile, amendați de Poliția Locală/Foto

Proprietarii de terenuri din extravilanul Timișoarei, invitați să verifice datele cadastrale. Termen limită pentru rectificări: 18 iulie 2026

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara anunță că documentele tehnice ale cadastrului au fost afișate public pentru 39 de sectoare din extravilan, în...

Știrea următoare
Incendiu la un atelier de tâmplărie din Arad

Incendiul de la Depoul de Locomotive, provocat intenționat

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro