BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului

Patru bărbați depistați de polițiștii locali după ce au sustras mai multe bunuri din magazine din centrul Timișoarei – cea mai simplă justificare ”de foame” și ”de sete”

banatmedia de banatmedia
03 nov. 2025
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii locali din cadrul Serviciului Siguranță și Ordine Publică, aflați în patrulare vineri seara, în jurul orei 21.00, în Piața Libertății, au fost sesizați de angajatul unui magazin din zonă despre faptul că trei persoane au sustras mai multe produse alimentare din magazin și au fugit, fără să le plătească, iar una dintre ele a devenit agresivă când i-a atras atenția. În baza descrierilor făcute, polițiștii locali au trecut la urmărirea acestora, fiind depistați pe Str. Victor Vlad Delamarina. În momentul depistării doi dintre bărbați au devenit recalcitranți,refuzând să își decline identitatea, motiv pentru care au fost imobilizați prin încătușare, după care au fost conduși la sediul Poliției Locale Timișoara. Aici s-a stabilit că este vorba despre trei bărbați cu vârste de 28, 32 și 35 de ani, doi cu domiciliul în Timișoara și unul în Tormac.

Singura explicație a acestora a fost că ”li s-a făcut foame”. Tot un astfel de motiv care nu justifică însă fapta de furt, și anume că ”i s-a făcut sete”, a fost și cel invocat de un alt tânăr de 21 de ani, din Satu Mare, care a fost surprins duminică noaptea, sustrăgând energizante dintr-un magazin din Piața Victoriei. În ambele cazuri cei depistați au fost predați polițiștilor de la Secția 1 pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt. 

S-ar putea să-ți placă și:

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

16 iun. 2026
Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

16 iun. 2026
Tags: furttimișoara
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

Consiliul Județean Timiș pregătește surprize speciale la Flight Festival 2026 și aduce în prim-plan gustul autentic al Banatului

de banatmedia
16 iun. 2026
0

În perioada 19–21 iunie 2026, la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara, Flight Festival revine cu muzică, tehnologie, experiențe creative și...

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

Trei ofertanți pentru cea de-a doua etapă de modernizare a iluminatului public din Timișoara

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Licitația lansată de Primăria Municipiului Timișoara pentru proiectul „Modernizare iluminat public – Etapa II” a atras trei ofertanți. Această etapă...

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

Au început lucrările de modernizare a pistei de biciclete Timișoara–Otelec. Traseul spre Serbia va fi complet reabilitat

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Pista de biciclete care leagă Timișoara de granița cu Serbia intră într-un amplu proces de reabilitare, după mai bine de...

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

Toaleta publică din Parcul Central Dumbrăvița, vandalizată la câteva zile după renovare. Autoritățile fac apel la părinți

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Reprezentanții Primăriei Comunei Dumbrăvița semnalează un nou act de vandalism petrecut în Parcul Central, unde toaleta publică recent revopsită a...

Știrea următoare
Bărbat reținut pentru agresiune sexuală la Timișoara. Poliția face cercetări

La volan cu permis de conducere fals

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro