BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Simonis s-a întâlnit la CJT cu reprezentanții mediului de afaceri

Simonis s-a întâlnit la CJT cu reprezentanții mediului de afaceri

banatmedia de banatmedia
28 nov. 2024
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

„Voi arăta că administrația județeană poate mai mult decât o colaborare sterilă cu mediul de afaceri. Schimbăm paradigma și venim în întâmpinarea investitorilor”, a spus Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, după întrevederea cu conducerea Uniunii Naționale a Patronatului Român.

În cadrul întâlnirii, pe lângă aspectele legate de cooperarea dintre administrația publică locală și mediul de afaceri, a fost discutată perspectiva creșterii economice prin intermediul investițiilor, cea mai sustenabilă formă de crearea a locurilor de muncă.

S-ar putea să-ți placă și:

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

17 iun. 2026
Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

17 iun. 2026

Digitalizarea este un element esențial pentru creșterea competitivității economice în județ, iar accesarea fondurilor europene trebuie să devină instrumentul fundamental pentru realizarea de investiții cu impact major la nivelul Timișului. În acest context, președintele Simonis a subliniat deschiderea administrației județene de a sprijini antreprenorii și a identifica soluții la provocările întâmpinate de investitori.

Întâlnirea a marcat un pas în direcția consolidării relației de colaborare între Consiliul Județean Timiș și Uniunea Națională a Patronatului Român, cu obiectivul comun de a sprijini dezvoltarea județului Timiș și a mediului de afaceri local.

Uniunea Națională a a Patronatului Român este o organizație non-guvernamentală care reunește firme din sectorul privat și are ca obiectiv coagularea mișcării patronale la nivel național.

banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Siguranță  împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Administrația Bazinală de Apă Banat (ABA Banat) anunță că lucrările din proiectul “Consolidare și reprofilare râu Timiș, pe sectorul Lugoj –...

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

Au început lucrările la rețeaua de gaz din estul județului Timiș. Investiție de peste 50 de milioane de lei pentru 13 comune

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Lucrările la una dintre cele mai importante investiții de infrastructură din estul județului Timiș au debutat oficial. Primele săpături pentru...

Alpinistul Horia Colibășanu revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

Alpinistul Horia Colibășanu revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Alpinistul român Horia Colibășanu pornește, în această vară, într-o nouă expediție în Munții Karakorum, cu obiectivul Gasherbrum II (8.035 m),...

Timișorenii care nu au cosit buruienile, amendați de Poliția Locală/Foto

Proprietarii de terenuri din extravilanul Timișoarei, invitați să verifice datele cadastrale. Termen limită pentru rectificări: 18 iulie 2026

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara anunță că documentele tehnice ale cadastrului au fost afișate public pentru 39 de sectoare din extravilan, în...

Știrea următoare
PNL Timiș promovează proiectul inițiat de TNL

Se caută proprietarul banilor pierduți într-un centru comercial din Timișoara

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro