BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Bărbat reținut pentru agresiune sexuală la Timișoara. Poliția face cercetări

Tineri de 17 ani, arestați preventiv pentru tâlhărie. Au agresat o femeie de 74 ani și i-au luat poșeta

banatmedia de banatmedia
03 feb. 2026
in Actualitate
0
Share on FacebookShare on Twitter

La data de 26 ianuarie 2026, polițiștii din cadrul Biroul de Investigații Criminale Timișoara au fost sesizați de o femeie în vârstă de 74 de ani cu privire la faptul că, în timp ce se deplasa pe Aleea Viilor, din municipiul Timișoara, ar fi fost agresată fizic de două persoane necunoscute și i-ar fi sustras poșeta.

În urma activităților investigativ-operative desfășurate, la data de 02 februarie 2026, polițiștii au reușit identificarea și depistarea celor doi bănuiți, în municipiul Timișoara, fiind vorba despre doi tineri cu vârsta de 17 ani fiecare.

S-ar putea să-ți placă și:

Centura de Vest a Timișoarei prinde contur: au început lucrările la poduri, pasaje și noduri rutiere/Foto

Centura de Vest a Timișoarei prinde contur: au început lucrările la poduri, pasaje și noduri rutiere/Foto

20 iun. 2026
Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

19 iun. 2026

Aceștia au fost reținuți pentru 24 de ore în arestul poliției, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie, iar, ulterior, au fost prezentați magistraților care au dispus arestarea preventivă a acestora pentru 30 de zile.

Cercetările continuă, sub coordonarea procurorului de caz, pentru stabilirea întregii activități infracționale a persoanelor în cauză.

Precizăm că, pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale, prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție.

Tags: talharietineri
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Centura de Vest a Timișoarei prinde contur: au început lucrările la poduri, pasaje și noduri rutiere/Foto

Centura de Vest a Timișoarei prinde contur: au început lucrările la poduri, pasaje și noduri rutiere/Foto

de banatmedia
20 iun. 2026
0

𝐏𝐞 𝐬̦𝐚𝐧𝐭𝐢𝐞𝐫𝐮𝐥 𝐕𝐚𝐫𝐢𝐚𝐧𝐭𝐞𝐢 𝐝𝐞 𝐎𝐜𝐨𝐥𝐢𝐫𝐞 𝐓𝐢𝐦𝐢𝐬̦𝐨𝐚𝐫𝐚 𝐕𝐞𝐬𝐭 𝐬𝐞 𝐥𝐮𝐜𝐫𝐞𝐚𝐳𝐚̆ 𝐬𝐢𝐦𝐮𝐥𝐭𝐚𝐧 𝐥𝐚 𝐬𝐭𝐫𝐮𝐜𝐭𝐮𝐫𝐢, 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐬𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐬̦𝐢 𝐫𝐞𝐥𝐨𝐜𝐚̆𝐫𝐢 𝐝𝐞 𝐮𝐭𝐢𝐥𝐢𝐭𝐚̆𝐭̦𝐢. La trei dintre...

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

Noul prefect al județului Timiș a depus jurământul: „Instituția trebuie să funcționeze transparent și în interesul cetățeanului”/Foto

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Noul prefect al județului Timiș, Paul Finta, a depus jurământul vineri, în cadrul unei ceremonii desfășurate la sediul Instituției Prefectului...

Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

Ziua Timișoarei | Timișoara City Celebration revine între 31 iulie și 3 august

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Timișoara se pregătește pentru o nouă ediție a evenimentului care transformă orașul într-o mare celebrare a comunității, culturii și experiențelor...

Alin Popoviciu, reacție după cazurile Fritz și Ciucu: „Justiția funcționează și nimeni nu este deasupra legii”

Alin Popoviciu, reacție după cazurile Fritz și Ciucu: „Justiția funcționează și nimeni nu este deasupra legii”

de banatmedia
19 iun. 2026
0

Vicepreședintele Consiliului Județean Timiș, Alin Popoviciu, a transmis un mesaj public în care susține că evenimentele recente din spațiul politic...

Știrea următoare
HUB-ul imagistic de la Spitalul de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie Dr. Victor Babeș Timișoara, cel mai performant din vestul României. Tehnologia de ultima generație, un aliat în lupta împotriva cancerului

HUB-ul imagistic de la Spitalul de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie Dr. Victor Babeș Timișoara, cel mai performant din vestul României. Tehnologia de ultima generație, un aliat în lupta împotriva cancerului

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro