BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Investiție majoră pentru sportul juvenil din Dumbrăvița: 1,6 milioane de lei pentru o nouă bază sportivă

Investiție majoră pentru sportul juvenil din Dumbrăvița: 1,6 milioane de lei pentru o nouă bază sportivă

banatmedia de banatmedia
25 iun. 2026
in Administrație
0
Share on FacebookShare on Twitter

Peste 400 de copii care activează în cadrul Academiei de Fotbal CSC Dumbrăvița vor beneficia de condiții mai bune de pregătire, după ce Consiliul Local a aprobat un parteneriat cu Consiliul Județean Timiș pentru realizarea unei noi baze sportive.

Administrația locală din Dumbrăvița a făcut un pas important pentru dezvoltarea sportului juvenil, aprobând în ședința de Consiliu Local un parteneriat cu Consiliul Județean Timiș, în valoare de 1,6 milioane de lei, destinat construirii unei baze sportive pentru copiii din comunitate.

S-ar putea să-ți placă și:

Investiție finalizată în școlile și grădinițele din Lugoj. Mobilier și echipamente noi prin PNRR

Investiție finalizată în școlile și grădinițele din Lugoj. Mobilier și echipamente noi prin PNRR

24 iun. 2026
Alfred Simonis: „Am promis legături rutiere mai bune între localitățile din Timiș, iar acum livrăm”/Foto

Alfred Simonis: „Am promis legături rutiere mai bune între localitățile din Timiș, iar acum livrăm”/Foto

20 iun. 2026

Necesitatea unei astfel de investiții este una reală, în condițiile în care lipsa infrastructurii sportive reprezintă una dintre problemele cu care se confruntă localitatea. În prezent, peste 400 de copii înscriși la Academia de Fotbal CSC Dumbrăvița nu beneficiază de suficiente spații adecvate pentru antrenamente și activități sportive.

Noua investiție își propune să ofere tinerilor sportivi condiții moderne de pregătire și oportunitatea de a-și dezvolta talentul într-un mediu adecvat. Proiectul este rezultatul colaborării dintre administrația locală și Consiliul Județean Timiș.

Lucian Ursulețu de la PSD, consilier local al comunei Dumbrăvița, a subliniat că sprijinul acordat de președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, a fost esențial pentru demararea proiectului, acesta înțelegând importanța investiției pentru comunitate și pentru dezvoltarea sportului de performanță în rândul copiilor.

Realizarea noii baze sportive este considerată un pas important pentru viitorul sportului din Dumbrăvița și pentru susținerea generațiilor tinere care aleg să practice fotbalul.

Tags: cjt
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Investiție finalizată în școlile și grădinițele din Lugoj. Mobilier și echipamente noi prin PNRR

Investiție finalizată în școlile și grădinițele din Lugoj. Mobilier și echipamente noi prin PNRR

de banatmedia
24 iun. 2026
0

Administrația locală din Lugoj a finalizat implementarea proiectului privind dotarea unităților de învățământ și a unității conexe din municipiu cu...

Alfred Simonis: „Am promis legături rutiere mai bune între localitățile din Timiș, iar acum livrăm”/Foto

Alfred Simonis: „Am promis legături rutiere mai bune între localitățile din Timiș, iar acum livrăm”/Foto

de banatmedia
20 iun. 2026
0

Patru investiții în infrastructura rutieră, foarte așteptate de timișeni, se află în faza de finalizare. Sunt lucrări realizate în zone...

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

de banatmedia
11 iun. 2026
0

Vicepreședintele Consiliului Județean Timiș, Alexandru Iovescu, susține că problema locurilor de parcare din zona Spitalului Clinic Județean de Urgență trebuie...

Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

de banatmedia
10 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara continuă procesul prin care face serviciile publice mai ușor de accesat și folosit de la distanță. În...

Știrea următoare
Mașină scăpată de sub control în parcarea Shopping City Timișoara: trei pietoni răniți, autoturismul s-a oprit în fațada unui magazin/Video

Mașină scăpată de sub control în parcarea Shopping City Timișoara: trei pietoni răniți, autoturismul s-a oprit în fațada unui magazin/Video

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro