BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Razie a Poliției Rutiere în Timiș/Foto

Arad: Reținuți pentru fals și conducerea unui vehicul cu permis necorespunzător

banatmedia de banatmedia
28 oct. 2025
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

În 2 septembrie, în jurul orei 17:30, polițiștii Secției 3 Rurale Chișineu-Criș au depistat, pe DJ 794, un bărbat de 51 de ani din localitatea Vânători, în timp ce conducea un ansamblu rutier format dintr-un autoturism și un trailer.

În urma verificărilor, s-a constatat că acesta nu deținea permis de conducere corespunzător categoriei necesare pentru masa maximă admisă a ansamblului de vehicule. Ca urmare, polițiștii s-au sesizat din oficiu cu privire la comiterea infracțiunii de conducere a unui vehicul cu permis de conducere necorespunzător.

S-ar putea să-ți placă și:

Caz șocant la Lugoj: femeie ținută captivă și amenințată cu imagini compromițătoare

Percheziții în Timiș într-un dosar de violare a vieții private. Tânăr de 20 de ani, acuzat că a distribuit imagini intime fără acordul victimei

16 iun. 2026
Mașină lovită de tren în Timiș

Accident la o trecere la nivel cu calea ferată din Mehadia. Un șofer a intrat cu mașina în fața trenului după ce a ignorat semaforul roșu

16 iun. 2026

Ulterior, la data de 21 octombrie, bărbatul s-a prezentat la organele judiciare, unde a depus o adeverință suspectă de a fi falsă, care ar fi atestat absolvirea cursului pentru obținerea categoriei corespunzătoare, anterior opririi sale în trafic. Documentul ar fi fost emis de o școală de șoferi din municipiul Arad.

În urma verificărilor, s-a dispus extinderea cercetărilor penale atât față de bărbatul de 51 de ani, cât și față de un instructor auto de 54 de ani, din cadrul aceleiași școli, care i-ar fi promis eliberarea adeverinței în schimbul unei sume de bani.

Pe baza probelor administrate, cei doi bărbați au fost reținuți pentru 24 de ore, fiind cercetați sub coordonarea procurorului de caz, într-un dosar penal privind conducerea unui vehicul cu permis necorespunzător, fals intelectual și uz de fals. Cercetările continuă pentru stabilirea întregii situații de fapt și dispunerea măsurilor legale.

Tags: Aradfalsipjretinutisoferi
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Caz șocant la Lugoj: femeie ținută captivă și amenințată cu imagini compromițătoare

Percheziții în Timiș într-un dosar de violare a vieții private. Tânăr de 20 de ani, acuzat că a distribuit imagini intime fără acordul victimei

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Ghiroda au efectuat marți, 16 iunie 2026, două percheziții domiciliare în județul Timiș, într-un dosar...

Mașină lovită de tren în Timiș

Accident la o trecere la nivel cu calea ferată din Mehadia. Un șofer a intrat cu mașina în fața trenului după ce a ignorat semaforul roșu

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Un accident feroviar s-a produs marți dimineață, 16 iunie 2026, în localitatea Mehadia, după ce un autoturism a fost lovit...

Amenzi de 34.000 de lei pentru fumat în locuri interzise. Polițiștii locali au sancționat zeci de persoane și firme din Timișoara

Amenzi de 34.000 de lei pentru fumat în locuri interzise. Polițiștii locali au sancționat zeci de persoane și firme din Timișoara

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Polițiștii locali din Timișoara au intensificat în ultimele luni controalele privind respectarea legislației referitoare la consumul produselor din tutun, aplicând...

Șofer albanez cercetat penal după ce a refuzat testarea antidrog și recoltarea probelor biologice la Caransebeș/Video

Șofer albanez cercetat penal după ce a refuzat testarea antidrog și recoltarea probelor biologice la Caransebeș/Video

de banatmedia
16 iun. 2026
0

Un cetățean albanez este cercetat penal după ce a refuzat atât testarea cu aparatele alcooltest și drugtest, cât și recoltarea...

Știrea următoare
Timișoara: Cartierele și bulevardele vor fi cu 2.500 de arbori mai verzi. Primăria a dat startul la campania de plantări/Foto

Timișoara: Cartierele și bulevardele vor fi cu 2.500 de arbori mai verzi. Primăria a dat startul la campania de plantări/Foto

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro