BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
O femeie de 43 de ani a murit în urma intoxicării cu monoxid de carbon

O femeie de 43 de ani a murit în urma intoxicării cu monoxid de carbon

banatmedia de banatmedia
12 apr. 2024
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Tragedia s-a petrecut joi seară într-o casă situată pe strada Nera, alerta fiind dată în jurul orei 22:00 de către vecini, care au sunat la 112 anunțând că dinspre locuința cu pricina se simte miros puternic de gaz. Au intervenit de urgență atât pompierii militari, cât și reprezentanți ai Poliției și ai distribuitorului de gaz metan. În locuința au fost găsiți în stare de inconștientă un bărbat de 69 de ani și fiica sa, de 43 de ani.

S-ar putea să-ți placă și:

Trafic intens la granițele de vest: peste 50.000 de persoane verificate în minivacanța de 1 Mai

Cetățean chinez depistat cu o viză Schengen falsificată la PTF Stamora-Moravița

18 iun. 2026
Timișoara se conectează direct cu Europa: Wizz Air lansează zboruri către Berlin, Birmingham și Praga din vară

IPJ Timiș respinge acuzațiile privind intervenția polițiștilor în timpul protestului lucrătorilor vamali de la Aeroportul Timișoara

18 iun. 2026

Aseară, la ora 21.57, polițiști de la Poliția Municipiului Reșița au fost sesizați despre faptul că o femeie a fost găsită de un vecin în stare de inconștientă, iar în locuința acesteia se simțea miros de gaz. În locuința persoanei în cauză, situată în municipiul Reșița au fost găsiți în stare de inconștientă un bărbat de 69 de ani și fiica sa, de 43 de ani. Echipajul Serviciul Județean de Ambulanță deplasat la fața locului a declarat decesul femeii, după efectuarea manevrelor de resuscitare, susțin oamenii legii.

Cadavrul persoanei nu prezenta urme vizibile de violență, fiind transportat la Serviciul de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzelor decesului. Bărbatul de 69 de ani a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, prezentând semne vitale.

De asemenea, s-a constatat că în locuință exista o sobă de teracotă racordată la gaz, care era folosită ca sursă de încălzire, la fața locului intervenind și un echipaj al companiei de furnizare a gazelor naturale. În acest caz polițiștii continuă cercetările în cadrul dosarului penal întocmit, în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor și împrejurărilor care au condus la decesul persoanelor.

Tags: decesfemeieintoxicatiemonoxid de carbonsobevictime
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Trafic intens la granițele de vest: peste 50.000 de persoane verificate în minivacanța de 1 Mai

Cetățean chinez depistat cu o viză Schengen falsificată la PTF Stamora-Moravița

de banatmedia
18 iun. 2026
0

Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Stamora-Moravița efectuează cercetări în cazul unui cetățean chinez care a...

Timișoara se conectează direct cu Europa: Wizz Air lansează zboruri către Berlin, Birmingham și Praga din vară

IPJ Timiș respinge acuzațiile privind intervenția polițiștilor în timpul protestului lucrătorilor vamali de la Aeroportul Timișoara

de banatmedia
18 iun. 2026
0

Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a transmis un punct de vedere oficial în urma afirmațiilor apărute în spațiul public referitoare...

Percheziții și reținere într-un dosar de corupție în Timiș/Video

Bărbat din Sânandrei, arestat pentru că o droga și viola pe prietena fiicei lui

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și...

Tragedie în Timiș: două persoane aflate pe o motocicletă au murit într-un accident produs la Jabăr. UPDATE: Au 17 și 18 ani/Video

Tragedie în Timiș: două persoane aflate pe o motocicletă au murit într-un accident produs la Jabăr. UPDATE: Au 17 și 18 ani/Video

de banatmedia
17 iun. 2026
0

Două persoane și-au pierdut viața miercuri, în urma unui grav accident rutier produs în localitatea Jabăr, județul Timiș. În coliziune...

Știrea următoare
Femeie aflată în pragul sinuciderii, salvată de jandarmii timișoreni

Măsuri de ordine și siguranță publică la competițiile sportive din acest weekend

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro