BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Razie de proporții în județul Caraș-Severin/Foto

Razii și controale în Caraș-Severin: peste 150 de amenzi și dosare penale pentru șoferi prinși în ilegalitate

banatmedia de banatmedia
14 mai 2026
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin au desfășurat, în ultimele 24 de ore, aproape 20 de acțiuni și controale pe raza județului, având ca obiectiv prevenirea și combaterea faptelor antisociale, creșterea siguranței rutiere și menținerea ordinii publice.

În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au aplicat peste 150 de sancțiuni contravenționale pentru neregulile constatate. Totodată, polițiștii au intervenit la aproape 40 de apeluri primite prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112 și au constatat două infracțiuni la regimul rutier.

S-ar putea să-ți placă și:

Consilierii județeni de la PSD cer modernizarea DJ 592, de la Moșnița Nouă la Lugoj, cu intersecțiile către Dragșina, Darova și Boldur

Tentativă de trecere ilegală la granița cu Serbia: cetățean turc depistat de polițiștii de frontieră din Socol

15 iun. 2026
Controale rutiere pe DN6 în Caraș-Severin: peste 30 de sancțiuni aplicate de polițiștii de la IPJ Caraș-Severin

Acțiuni în forță ale polițiștilor în Caraș-Severin și pe DN6: sute de sancțiuni, permise reținute și controale extinse

15 iun. 2026

Unul dintre cazuri a fost înregistrat în seara de 13 mai 2026, în jurul orei 20:30, când polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Reșița au oprit pentru control, pe Bulevardul Republicii, un autoturism condus de un tânăr de 27 de ani.

În urma verificărilor efectuate în bazele de date ale Poliției Române, s-a stabilit că acesta avea permisul de conducere anulat. Pe numele său a fost întocmit dosar penal pentru conducerea unui vehicul de către o persoană al cărei permis de conducere a fost anulat, cercetările fiind continuate de polițiști.

În aceeași seară, în jurul orei 23:20, polițiștii reșițeni au oprit pentru control, pe DN 58, pe direcția Reșița–Carașova, un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani.

Verificările au arătat că autorizația de circulație provizorie a vehiculului expirase încă din data de 24 august 2025. În acest caz, oamenii legii continuă cercetările pentru săvârșirea infracțiunii de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.

Tags: amenziCaras-Severin
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Consilierii județeni de la PSD cer modernizarea DJ 592, de la Moșnița Nouă la Lugoj, cu intersecțiile către Dragșina, Darova și Boldur

Tentativă de trecere ilegală la granița cu Serbia: cetățean turc depistat de polițiștii de frontieră din Socol

de banatmedia
15 iun. 2026
0

Un cetățean turc în vârstă de 23 de ani a fost depistat de polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției...

Controale rutiere pe DN6 în Caraș-Severin: peste 30 de sancțiuni aplicate de polițiștii de la IPJ Caraș-Severin

Acțiuni în forță ale polițiștilor în Caraș-Severin și pe DN6: sute de sancțiuni, permise reținute și controale extinse

de banatmedia
15 iun. 2026
0

În perioada 13–14 iunie 2026, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin au desfășurat o amplă serie de acțiuni...

VIDEO. „Noaptea, golanii nu fac nani-nani…” Bătaie în parcarea stadionului din Timișoara. Un tânăr a ajuns la spital, alți patru, la audieri

VIDEO. „Noaptea, golanii nu fac nani-nani…” Bătaie în parcarea stadionului din Timișoara. Un tânăr a ajuns la spital, alți patru, la audieri

de banatmedia
15 iun. 2026
0

Un scandal izbucnit în noaptea de sâmbătă spre duminică, în zona stadionului din Timișoara, s-a încheiat cu un tânăr la...

Bătrân de 91 de ani, dispărut de acasă, găsit în doar 30 de minute. Ajunsese cu autobuzul la Timișoara

Bătrân de 91 de ani, dispărut de acasă, găsit în doar 30 de minute. Ajunsese cu autobuzul la Timișoara

de banatmedia
13 iun. 2026
0

Mobilizare rapidă a polițiștilor timișeni pentru găsirea unui bărbat de 91 de ani care a dispărut de la domiciliu. Vârstnicul,...

Știrea următoare
Acțiune de igienizare în Pădurea Ceala din Parcul Natural Lunca Mureșului/Foto

Acțiune de igienizare în Pădurea Ceala din Parcul Natural Lunca Mureșului/Foto

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro