BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Baza sportivă „Vasile Deheleanu” deschisă la Timișoara: investiție pentru viitorul sportului/Foto

Baza sportivă „Vasile Deheleanu” deschisă la Timișoara: investiție pentru viitorul sportului/Foto

banatmedia de banatmedia
21 mart. 2026
in Administrație
0
Share on FacebookShare on Twitter

Primăria Timișoara a inaugurat, sâmbătă, baza sportivă „Vasile Deheleanu”, o investiție de aproape 5 milioane de lei, finanțată integral din bugetul local și destinată dezvoltării sportului de masă și de performanță.

Noua bază include un teren de fotbal, un teren multifuncțional, dar și o clădire modernă cu tribună, vestiare, cabinet medical și spații tehnice. Infrastructura este completată de o instalație de nocturnă și panouri solare, elemente care susțin eficiența energetică și utilizarea pe termen lung.

S-ar putea să-ți placă și:

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

11 iun. 2026
Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

10 iun. 2026

Baza poartă numele lui Vasile Deheleanu, simbol al fotbalului local, campion național cu Ripensia în anii ’30 și fost antrenor al Politehnicii Timișoara.

Primarul Dominic Fritz a declarat: „Noua bază sportivă Vasile Deheleanu e deschisă de azi. Mulți ochi au fost pe noi pentru această bază: copii, tineri, oameni din cartier – care de abia au așteptat să terminăm lucrările și să-i dăm drumul. Așa că sunt foarte fericit astăzi și cred că nu doar eu, ci și sute de copii care sunt pe terenurile de la bază. Sunt încrezător că peste câțiva ani mulți dintre acești copii vor fi jucători extrem de performanți și importanți. E exact ce urmărim cu fiecare investiție publică: să creștem piramida de selecție, nu doar pentru fotbal, ci pentru cât mai multe sporturi, pentru a ne asigura că Timișoara va performa și în sport”.

Inaugurarea bazei a început sâmbătă, 21 martie, cu turnee de fotbal pentru copii, urmate de concursuri sportive și activități dedicate publicului. Evenimentul a inclus și un meci de old-boys, precum și o partidă de juniori, iar duminică programul continuă cu Cupa Firmelor la fotbal.

Noua bază sportivă va fi administrată de SCM Timișoara și va rămâne deschisă comunității, oferind condiții moderne pentru antrenamente și competiții sportive.

Tags: baza sportivaDominic FritzinaugurareprimarTimisoara
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

Alexandru Iovescu: „Timișorenii au nevoie de soluții, nu de blocaje administrative”. Apel pentru realizarea unei parcări în zona Spitalului Județean

de banatmedia
11 iun. 2026
0

Vicepreședintele Consiliului Județean Timiș, Alexandru Iovescu, susține că problema locurilor de parcare din zona Spitalului Clinic Județean de Urgență trebuie...

Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

Noi servicii digitalizate la Primăria Timișoara

de banatmedia
10 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara continuă procesul prin care face serviciile publice mai ușor de accesat și folosit de la distanță. În...

Licitația Primăriei Timișoara pentru 10 troleibuze noi a atras două oferte

Licitația Primăriei Timișoara pentru 10 troleibuze noi a atras două oferte

de banatmedia
08 iun. 2026
0

Primăria Municipiului Timișoara continuă investițiile în modernizarea transportului public și creșterea calității serviciilor oferite călătorilor. Licitația organizată de municipalitate pentru...

Intervenții la clădirea de pe Loga 52 pentru a deveni grădiniță cu program prelungit

Intervenții la clădirea de pe Loga 52 pentru a deveni grădiniță cu program prelungit

de banatmedia
08 iun. 2026
0

Vila de pe Bulevardul Loga nr. 52, recuperată de Primăria Municipiului Timișoara în urma unui parcurs juridic îndelungat, va fi...

Știrea următoare
Percheziții de amploare la Arad: rețea suspectată de camătă și șantaj, bani și arme albe descoperite

Percheziții de amploare la Arad: rețea suspectată de camătă și șantaj, bani și arme albe descoperite

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro