BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Două șantiere sancționate de polițiștii locali

Două șantiere sancționate de polițiștii locali

banatmedia de banatmedia
12 apr. 2024
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au continuat în ultima perioadă verificările pe linie de mediu și șantiere, constatând, la finalul lunii trecute, că o societate care executa lucrări de construire pe Strada Augustin Coman nu a realizat sortarea pe categorii de deșeuri, depozitându-le amestecat într-un container, fapt pentru care a fost sancționată cu amendă în valoare de 60.000 lei.

Societatea care a colectat deșeurile amestecate în vederea eliminării lor a fost, de asemenea, sancționată 60.000 lei, conform aceluiași act normativ.

S-ar putea să-ți placă și:

Consilierii județeni de la PSD cer modernizarea DJ 592, de la Moșnița Nouă la Lugoj, cu intersecțiile către Dragșina, Darova și Boldur

Tentativă de trecere ilegală la granița cu Serbia: cetățean turc depistat de polițiștii de frontieră din Socol

15 iun. 2026
Controale rutiere pe DN6 în Caraș-Severin: peste 30 de sancțiuni aplicate de polițiștii de la IPJ Caraș-Severin

Acțiuni în forță ale polițiștilor în Caraș-Severin și pe DN6: sute de sancțiuni, permise reținute și controale extinse

15 iun. 2026

Controalele au continuat și la punctul de lucru al firmei care se ocupă cu colectarea deșeurilor, pe Splaiul N. Titulescu, constatându-se că pe terenul adiacent sunt depozitați aproximativ 200 metri cubi de deșeuri, inclusiv vegetale, rerespectându-se astfel autorizația de mediu, fapt pentru care societatea a fost sancționată și cu amendă în valoare de 100.000 lei.  Totodată, au fost stabilite măsuri pentru intrarea în legalitate, respectiv predarea  deșeurilor unui operator autorizat, în termen de 7 zile, lucru care s-a și întâmplat la reverificare.

În urma verificărilor efectuate luna aceasta de polițiștii locali la un alt șantier, pe Str.  Circumvalatiunii, s-a constatat că societatea care execută lucrări de construire nu a realizat sortarea pe categorii de deșeuri, depozitându-le amestecat într-un container, în vederea colectării acestuia, fapt pentru care a fost sancționată cu amendă în valoare de 60.000 lei. La verificarea aspectelor s-a constatat că societatea care se ocupă cu colectarea deșeurilor este aceeași ca și în cazul primului șantier. Acesta s-a mai ales cu o sancțiune de 60.000 de lei pentru că a ridicat deșeurile amestecate în vederea eliminării lor. Acțiunile polițiștilor locali continuă și în perioada următoare.

Tags: amenzideseuridezastrufirmepolitia localasantiere
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Consilierii județeni de la PSD cer modernizarea DJ 592, de la Moșnița Nouă la Lugoj, cu intersecțiile către Dragșina, Darova și Boldur

Tentativă de trecere ilegală la granița cu Serbia: cetățean turc depistat de polițiștii de frontieră din Socol

de banatmedia
15 iun. 2026
0

Un cetățean turc în vârstă de 23 de ani a fost depistat de polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției...

Controale rutiere pe DN6 în Caraș-Severin: peste 30 de sancțiuni aplicate de polițiștii de la IPJ Caraș-Severin

Acțiuni în forță ale polițiștilor în Caraș-Severin și pe DN6: sute de sancțiuni, permise reținute și controale extinse

de banatmedia
15 iun. 2026
0

În perioada 13–14 iunie 2026, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin au desfășurat o amplă serie de acțiuni...

VIDEO. „Noaptea, golanii nu fac nani-nani…” Bătaie în parcarea stadionului din Timișoara. Un tânăr a ajuns la spital, alți patru, la audieri

VIDEO. „Noaptea, golanii nu fac nani-nani…” Bătaie în parcarea stadionului din Timișoara. Un tânăr a ajuns la spital, alți patru, la audieri

de banatmedia
15 iun. 2026
0

Un scandal izbucnit în noaptea de sâmbătă spre duminică, în zona stadionului din Timișoara, s-a încheiat cu un tânăr la...

Bătrân de 91 de ani, dispărut de acasă, găsit în doar 30 de minute. Ajunsese cu autobuzul la Timișoara

Bătrân de 91 de ani, dispărut de acasă, găsit în doar 30 de minute. Ajunsese cu autobuzul la Timișoara

de banatmedia
13 iun. 2026
0

Mobilizare rapidă a polițiștilor timișeni pentru găsirea unui bărbat de 91 de ani care a dispărut de la domiciliu. Vârstnicul,...

Știrea următoare
O femeie de 43 de ani a murit în urma intoxicării cu monoxid de carbon

O femeie de 43 de ani a murit în urma intoxicării cu monoxid de carbon

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro