BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment
No Result
View All Result
BanatMedia
No Result
View All Result
Muzeul Banatului Muzeul Banatului Muzeul Banatului
Primele semne ale unui AVC. Simptomele care impun apelarea imediată la 112

Rețea de traficanți destructurată la Timișoara. Cinci persoane arestate după percheziții în care au fost găsite droguri și zeci de plante de canabis/Video

banatmedia de banatmedia
25 iun. 2026
in Eveniment
0
Share on FacebookShare on Twitter

Cinci persoane cu vârste cuprinse între 21 și 47 de ani au fost arestate preventiv pentru 30 de zile, după o amplă acțiune desfășurată de polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara și procurorii DIICOT – Serviciul Teritorial Timișoara.

Anchetatorii au documentat activitatea infracțională a suspecților, cercetați pentru trafic de droguri de risc, trafic de droguri de mare risc și efectuarea de operațiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive, toate în formă continuată.

S-ar putea să-ți placă și:

Administrator de firmă din Făget, reținut pentru afaceri ilegale cu lemn. Polițiștii au găsit și o armă deținută fără drept

Administrator de firmă din Făget, reținut pentru afaceri ilegale cu lemn. Polițiștii au găsit și o armă deținută fără drept

24 iun. 2026
Tentativă de furt de peste 3.500 de lei, la un supermarket din Timișoara. Un bărbat a fost reținut

Rețea de droguri și substanțe psihoactive destructurată la Timișoara. Două persoane au fost arestate preventiv

24 iun. 2026

Potrivit probelor administrate în dosar, pe parcursul anului 2026, cei cinci ar fi procurat, deținut, manipulat, intermediat și comercializat în municipiul Timișoara diferite cantități de canabis, cocaină și N-Etilpentedronă. Drogurile erau vândute pentru sume cuprinse între 150 și 2.390 de lei.

Investigațiile au scos la iveală faptul că membrii grupării colaborau între ei, unii dintre suspecți având rolul de furnizori pentru ceilalți, substanțele interzise fiind cumpărate în scopul revânzării.

Pe durata urmăririi penale, oamenii legii au indisponibilizat peste 160 de grame de droguri și produse psihoactive. În urma celor nouă percheziții domiciliare efectuate miercuri, au fost descoperite și ridicate 44 de plante de canabis, recipiente și pungi cu substanțe vegetale și pulverulente, cântare de precizie, grindere, obiecte cu urme de droguri și alte mijloace de probă.

La data de 24 iunie 2026, procurorii DIICOT au dispus reținerea celor cinci persoane, iar joi, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Timiș a admis propunerea de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile.

Acțiunea a fost desfășurată cu sprijinul jandarmilor din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile „Glad Voievod” Timișoara.

Pe parcursul procesului penal, persoanele cercetate beneficiază de prezumția de nevinovăție, până la pronunțarea unei hotărâri definitive.

Tags: droguriTimisoaratraficanti
banatmedia

banatmedia

Știri asemănătoare

Administrator de firmă din Făget, reținut pentru afaceri ilegale cu lemn. Polițiștii au găsit și o armă deținută fără drept

Administrator de firmă din Făget, reținut pentru afaceri ilegale cu lemn. Polițiștii au găsit și o armă deținută fără drept

de banatmedia
24 iun. 2026
0

Un administrator al unei societăți comerciale din Făget a fost reținut de polițiști, fiind acuzat de mai multe infracțiuni la...

Tentativă de furt de peste 3.500 de lei, la un supermarket din Timișoara. Un bărbat a fost reținut

Rețea de droguri și substanțe psihoactive destructurată la Timișoara. Două persoane au fost arestate preventiv

de banatmedia
24 iun. 2026
0

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara și procurorii DIICOT Timișoara au destructurat o activitate de trafic de droguri...

Bărbat reținut pentru agresiune sexuală la Timișoara. Poliția face cercetări

Motociclistă de 17 ani, rănită în centrul Timișoarei după ce a încercat să acorde prioritate unor pietoni

de banatmedia
24 iun. 2026
0

O adolescentă în vârstă de 17 ani a fost implicată, miercuri dimineață, într-un accident rutier produs în centrul municipiului Timișoara,...

Depășire riscantă pe DN6: Un șofer a ajuns la spital după un accident în Sânnicolau Mare

Depășire riscantă pe DN6: Un șofer a ajuns la spital după un accident în Sânnicolau Mare

de banatmedia
23 iun. 2026
0

Un accident rutier soldat cu rănirea unui șofer a avut loc marți dimineață, 23 iunie 2026, pe DN6, în orașul...

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Banat Media se impune ca un punct de referință pentru cei ce caută informații locale autentice și verificate.

  • Contactează-ne

© 2024 BanatMedia.ro

No Result
View All Result
  • Acasă
  • Actualitate
  • Administrație
  • Social
  • Sănătate
  • Politică
  • Divertisment

© 2024 BanatMedia.ro